Dažniausia dantų ir dantenų ligų priežastis yra dantų apnašos. Kiekvieną dieną dantų paviršius pasidengia maisto likučiais, burnos epitelio ląstelėmis ir mikrobais, kurie sudaro balkšvai pilkos spalvos minkštąsias dantų apnašas. Jas galima nuvalyti dantų šepetėliu ir pasta, tarpdančiu siūlu ir burnos skalavimo skysčiu. Visgi dažnu atveju šios apnašos nėra iki galo pašalinamas, ima mineralizuotis ir per 10-20 dienų susiformuoja į dantų akmenis. Šiuose dantų akmenyse esantys mirkoorganizmai išskiria toksinus, kurie sukelia dantenų uždegimus, ardo plombų paviršių.

Profesionalios dantų higienos tikslas – pašalinti tiek minkštąsias, tiek kietąsias dantų apnašas, gerinti dantenų būklę, mažinti dantų jautrumą, gaivinti burnos ertmę ir stabdyti periodonto ligas ( tai mikroorganizmų sukeltos infekcijos, kurios suardo danties raiščius ir aplink dantį esantį kaulą). Būtent todėl prieš bet kokią dantų gydymo ar balinimo procedūrą būtina atlikti dantų higieną, kurią mūsų klinikoje atlieka specialiai tam apmokyti gydytojai. Kiekvienas žmogus, kuris neserga periodonto ligomis, ją profilaktiškai turėtų atlikti kartą per pusę metų, sergantieji – kas 3-4 mėnesius.

Profesionalios burnos higienos metu

  • Gydytojas įvertina dantų būklę;
  • Specialiu aparatu ir poliravimo pasta yra valomos mikštosios dantų apnašos. Dantų akmenys yra šalinami ultragarsiniu aparatu ir specialiais rankiniais instrumentais. Pašalinus juos, dantys yra poliruojami;
  • Nuo rūkymo, kavos, arbatos ar kitų dažančių maistinių medžiagų susidariusios pigmentinės dėmės šalinamos „Air-flow“ aparatu, kuris naudojant medicininę sodą, vandens srovę ir suspaustą orą, nuvalo apnašas net nuo sunkiai prieinamų vietų nepažeisdamas dantų.
  • Lazeriu mažinamas dantų jautrumas, ypač esant priekakleliniams nekarioziniams defektams.
  • Individualiai parenkamos higienos priemonės kiekvienam pacientui.
  • Pacientai mokomi asmeninių higienos įgūdžių.

Atlikus dantų higieną  dantenos gali būti sudirgusios, kraujuoti, dantys gali būti jautrūs karščiui ir šalčiui. Po procedūros rekomenduojame vengti aštraus, dažančio maisto, dantis valyti minkštu šepetėliu, naudoti tarpdančių siūlą, skalavimo skystį.

Meniu