Šiuolaikinės odontologijos metodai leidžia beveik be skausmo atlikti sudėtingas danties šalinimo ir kitas chirurgines procedūras. Be to, po chirurginių procedūrų žaizdos atidžiai prižiūrimos: naudojami infekcijos tikimybę mažinantys medikamentai, žaizdos siuvamos siekiant užtikrinti, kad į jas nepatektų maisto likučių, bakterijų, jei reikia, daromos rentgeno nuotraukos tam, kad mūsų specialistai įsitikintų, kad chirurginė operacija atlikta tvarkingai, nėra likę danties lūžgalių.

Klinikoje atliekame šias chirurgines operacijas:

Dantenų kiuretažas – procedūra, taikoma tada, kai paciento periodontas labai išsivystęs ir įprastos dantų higienos nebepakanka. Jos metu, taikant vietinę nejautrą, dantys išvalomi nuo apnašų, akmenų, nuvalomas uždegiminis granuliacinis audinys, išlyginamas danties paviršius, kuris vėliau padengiamas antibakterinėmis medžiagomis. Ši procedūra gali padėti išvengti sudėtingesnių operacijų, atliekamų periodonto ligomis sergantiems pacientams.

Gingivektomija – procedūra, kurios metu taikant vietinę nejautrą pašalinama dalis dantenų. Šią procedūrą atlikti gali reikėti tais atvejais, kai dėl uždegimo išveši dantenos, dėl protinį dantį dengiančių dantenų nuolat kartojasi uždegimai arba kai dantenų perteklius trukdo kokybiškam protezavimui.

Lopo operacija – chirurginis periodontito, dar vadinamo parodontoze, gydymo būdas. Procedūra atliekama taikant vietinę nejautrą. Jos metu nuo dantų ir dantų šaknų atkeliamas dantenų sluoksnis, išvalomi pažeisti audiniai, podanteniniai akmenys, atliekamos kaulo ir dantenų formavimo procedūros, padedančios pašalinti susidariusias kišenes. Visa tai atlikus dantena grąžinama į vietą ir susiuvama.

Klinikinis danties vainikėlio prailginimas – procedūra, kuri dažniausiai atliekama prieš protezavimą. Jos metu taikoma vietinė nejautra, apnuoginama danties šaknis ir keičiama kaulo apimtis apie ją. Taip pakeičiamas dantenų kontūras – danties vainikėlis apgaubia daugiau sveikų danties audinių ir dantenoms suteikiama natūrali forma.

Minkštųjų audinių plastika – dantenų priauginimas ten, kur jų trūksta. Ši procedūra taikoma tada, kai dantų kakleliai ar šaknys yra apnuoginti ar norima, kad burnoje dantų protezai, implantai atrodytų estetiškiau. Procedūra atliekama taikant vietinę nejautrą ir jos metu gali būti naudojami šalia esantys arba gomurio audiniai, dirbtiniai audinių pakaitalai.

Cistų, esančių kaule ar minkštuosiuose audiniuose, pašalinimas. Dažniausiai cistos susidaro kauliniame audinyje šalia dantų šaknų ir jose kaupiasi įvairūs skysčiai, taip pat ir pūliai. Tuomet žmogus gali jausti, kad jo dantenos deformuotos, patinusios, jose yra atsiradę skylučių. Cistų šalinimo operacijos metu taikoma vietinė nejautra, atveriama cistos ertmė, išvaloma, pašalinamas cistos apvalkas. Jei cistos ertmė didelė, ji užpildoma dirbtinio kaulo pakaitalu. Taip pat svarbu atminti, kad būtina šalinti ir infekcijos priežastį – išgydyti dantų šaknis, o jei tai neįmanoma, jas pašalinti.

Retinuotų dantų šalinimas. Retinuoti dantys – tai pilnai susiformavę, tačiau dėl įvairių priežasčių negalintys išdygti dantys, dažniausiai – protiniai, viršutiniai iltiniai, prieškrūminiai arba virškomplektiniai, t.y. papildomai susiformavę dantys (pvz., du iltiniai dantys vietoj vieno). Ši operacija atliekama taikant vietinę nejautrą, pašalinto danties vieta užsiuvama, pooperaciniu laikotarpiu naudojami medikamentai. Svarbu atsiminti, kad retinuotus dantis būtina šalinti, jei:

  • Aplink retinuotą dantį nuolat pasikartoja minkštųjų audinių uždegimas;
  • Retinuotas dantis yra pažeistas karieso;
  • Retinuotas dantis trukdo išdygti kitiems nuolatiniams dantims;
  • Retinuotas dantis remiasi į šalia esantį dantį ir gali jį pažeisti;
  • Dėl vietos trūkumo retinuotas dantis gali lemti dantų susigrūdimą;
  • Dėl netaisyklingos retinuoto danties padėties yra traumuojami šalia esantys audiniai.

Atraumatinis dantų šalinimas, t.y. procedūra, kada dantys šalinami taip, kad kiek įmanoma mažiau būtų pažeidžiami aplink dantį esantys audiniai ir kaulas. Procedūra atliekama taikant vietinę nejautrą. Dažniausiai dantis padalinamas į kelias dalis ir pašalinamas smulkiais intrumentais – taip apsaugomi aplinkiniai audiniai, po operacijos jausti mažiau diskomforto, mažėja komplikacijų tikimybė. Be to, rekomenduojama atraumatiškai pašalintą dantį iš karto pakeisti danties implantu. Taip mažiau kartų reikės lankytis pas dantų gydytoją, patirsite mažiau streso, jums mažiau kartų reiks leisti nuskausminamųjų, bus vienas pooperacinis laikotarpis nei vėliau atliekant dantų implantaciją.

Dantys dažniausiai šalinami tada, kai:

  • Danties vainikas yra suiręs, nebetinkamas protezavimui;
  • Sergama periodontitu, dantys tampa paslankūs;
  • Audiniai šalia danties šaknies dažnai pūliuoja, tad nebegalimas endodontinis gydymas;
  • Ortodontinio gydymo tikslais;
  • Danties padėtis yra netaisyklinga;
  • Lūžta danties šaknis;
  • Sutrikęs danties dygimas;
  • Planuojant protezavimą ar implantaciją;
  • Pieniniai dantys yra suirę, paslankūs, ilgai neiškrenta.
Meniu