Nuolatinių krūminių dantų silantai vaikams

Ėduonis – dažniausia dantų liga, nuo kurios kenčia mažieji. Statistiniais duomenimis, net 94 proc. šešiamečių Lietuvoje jau skundžiasi ėduonies pažeistais dantimis.

Viena iš efektyviausių priemonių apsaugoti jūsų vaiko dantis nuo ėduonies yra dantų dengimas silantais. Tai – specialios medžiagos, neleidžiančios bakterijoms ir angliavandeniams patekti į dantų vageles, įdubas ir taip juos apsaugančios nuo ėduonies.

Kaip vyksta dantų dengimas silantais?

Dantų padengimo silantais procedūra visai neskausminga ir trunka keliolika minučių. Jos metu danties paviršius nuvalomas, nupoliruojamas ir, naudojant mažą šepetėlį ar švirkštą, padengiamas silantais, kurie sukietinami naudojant specialią šviesą. Silantuose esantis fluoras sustiprina krūminius dantis, tad jie tampa atsparesni ėduoniui.

Šiomis medžiagomis dengiami tik sveiki nuolatiniai dantys. Padengti silantais dantys turi būti tikrinami po 3 mėnesių, o vėliau – kiekvieno profilaktinio tikrinimo metu. Iškritus silantui, krūminių dantų dengimo silantais procedūra turi būti kartojama iš naujo.