Naujienos

test
  Dantų tiesinimas Ordoline kapomis

  Nematomas dantų tiesinimas visiems gydymo atvejams

  Gydymas Ordoline dantų tiesinimo kapomis yra šiuolaikiškas ir moksliškai pagrįstas sprendimas visiems ortodontiniams atvejams, net ir tiems, kuriuos iki šiol buvo galima išgydyti tik breketais. Tikime, kad su Ordoline visi gali džiaugtis sveika bei gražia šypsena, o šių rezultatų pasiekti – veiksmingai ir patogiai.

test
  Dantų kanalų gydymas mikroskopu

  Reikalavimai, keliami endodontinio gydymo kokybei per pastaruosius dešimtmečius išaugo. Tai susiję su naujų technologijų atsiradimu. Mikroskopas – viena tokių būtinybių šiuolaikinėje odontologijoje. Jis ypač būtinas efektyviam endodontiniam (danties šaknų kanalų) gydymui. Neretai tik mikroskopo pagalba pavyksta aptikti ketvirtą krūminio danties kanalą, kuris „plika akimi“ nematomas, ar siaurus, užkalkėjusius kanalus, ištaisyti nesėkmingo endodontinio gydymo komplikacijas: šaknies viršūnės perforacijas, esant būtinybei pašalinti šaknies kanalo kaiščius bei lūžusius instrumentus. Taip pat dėl šiuolaikinės mokslo spartos vis dažniau atliekamas antrinis endodontinis gydymas. Kartais atrodo pasmerktas šalinimui dantis, kruopštaus ir ilgo gydymo dėka, vėl gali puikiai funkcionuoti.

  Mūsų klinikoje naudojamas žymios vokiečių firmos CARL ZEISS mikroskopas, jo dėka galime matyti danties šaknų kanalus idealiai apšviestus ir padidintus net iki 20 kartų. Operacinė mikroskopija visais atvejais ženkliai padidina sėkmingo endodontinio gydymo tikimybę, nes suteikia galimybę matyti tai, kas „plika akimi“ nematoma. Tik kokybiškas danties šaknies kanalų gydymas lemia sėkmingą pažeisto danties atstatymą.

  Šio mikroskopo pagalba atliekama:

  • dantų šaknų kanalų gydymas;
  • kalcifikuotų dantų šaknų kanalų radimas;
  • dantų įskilimų ir lūžių diagnostika;
  • dantų šaknų kanalų perforacijų diagnostika ir gydymas;
  • plombinės medžiagos pašalinimas iš nekokybiškai gydytų danties šaknų kanalų;
  • kultinių kaištinių įklotų pašalinimas.

  Tačiau atsitinka taip, kuomet endodontinio gydymo sėkmės, deja, negalime: retais pasitaiko atvejais pasitaiko, kad gijimas nebūna sėkmingas, nepaisant to, kad specialistas – endodontas visas procedūras atliko tinkamai.

test
  Jei naktimis griežiate dantimis…

  Atsikeliate pavargę, keistai maudžia žandikaulį ar skauda galvą? Gali būti, kad miegodami griežiate dantimis.

  Odontologijos klinikos „Dantita“ gydytoja odontologė Greta Vilniškytė ir prekių ženklo „Signal“ vadovė Marit Soha aptaria esmines bruksizmo priežastis ir siūlo keletą patarimų, kurie padės atsikratyti šio varginančio įpročio

Skaitykite plačiau…

test
  Gudrūs patarimai, kad Jūsų vaikas noriai valytų dantis

  Teisingi burnos higienos įpročiai susiformuoja ankstyvoje vaikystėje. Deja, įvairios Lietuvoje atliktos apklausos rodo, kad tinkamai dantis prižiūri mažiau nei pusė (apie 43 proc.) mūsų šalies vaikų, o daugiau negu 90 proc. kai kurių amžiaus grupių vaikų dantys yra pažeisti ėduonies.

  Vienas iš sunkumų, su kuriuo dažnai susiduria tėvai – atviras vaiko pasipriešinimas dantų valymui arba vengimas tai daryti. Specialistai teigia, kad ši bėda – ne tokia didelė, kaip gali pasirodyti. Pasinaudokite keletu gudrių patarimų, kuriais dalijasi odontologijos klinikos „Dantita“ gydytoja odontologė Greta Vilniškytė ir prekių ženklo „Signal“ vadovė Marit Soha.

Skaitykite plačiau…

test
  Žema oro temperatūra gali tapti rimtu išbandymu dantims

  Lietuvą užklupę žiemos šalčiai – sveikatos testas visam organizmui. Odontologai įspėja, kad temperatūros stulpeliui krentant žemiau nulio, atidesnės priežiūros reiktų ir jūsų dantims bei dantenoms. Šaltuoju metų laikotarpiu dantys, veikiami staigių temperatūros pokyčių, gali pasidaryti jautresni, o ilgiau besitęsiantis dantų skausmas – signalizuoti apie rimtesnius sutrikimus.

  „Žiemą lauke būname esant minusinei temperatūrai, o sugrįžę į šiltas patalpas dažnai šildomės karštais gėrimais, pavyzdžiui, arbata ar kava. Dažnai šių gėrimų temperatūra gali siekti ir 60 laipsnių šilumos, taigi susidaranti temperatūros amplitudė, ypač tų, kurie įpratę kvėpuoti per burną, – įspūdinga“,– sako odontologijos klinikos „Dantita“ gydytoja Greta Vilniškytė.

Skaitykite plačiau…